http://tytanowa.pl -

Tytan jest metalem o srebrno-stalowo-szarym zabarwieniu, występującym w naturalnych złożach. Charakteryzuje się niezwykłą lekkością (jest ok. 45% lżejszy od stali) i niespotykaną wytrzymałością. Jest to jeden z najtwardszych metali na świecie – w porównaniu ze stalą, złotem, srebrem i platyną jest dużo bardziej odporny na odkształcenia mechaniczne.

Tytan jest wykorzystywany w zaawansowanych technologiach m.in. w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Ponadto – dzięki swoim właściwościom – od lat używany jest w implantologii, doskonale zastępuje ubytki kostne, gdyż – w przeciwieństwie do innych metali – nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Dzięki temu od lat stosowany jest także do wyrobu biżuterii, polecanej szczególnie dla osób, uczulonych na nikiel.

Polerowany tytan jest bardzo podobny do platyny – tak pod względem połysku, jak i wyglądu.

Tytan nie koroduje i jest odporny na działanie promieni słonecznych, słonej wody, chloru, kwasu solnego i innych substancji chemicznych.

Oferowana przez nas biżuteria jest w 100% hypoalergiczna, a co za tym idzie – nie powoduje podrażnień skóry i alergicznych wyprysków kontaktowych.

Ponadto biżuteria ta jest idealna dla osób aktywnych, czynnie uprawiających sport, a dodatkowo -ceniących sobie oryginalne i unikatowe wzornictwo.